Ukázka dřevěné fasády z exotické dřeviny Iroko

Chcete vylepšit vnější podobu vašeho domu či jiné budovy?

Máme pro vás geniálně jednoduché řešení. Dejte vaší stavbě dřevěnou fasádu a změníte ji k nepoznání! Dřevo domům vždy dodá jedinečný a přitom elegantní vzhled. Každý kolemjdoucí uznale pokývá hlavou bez ohledu na to, zda tímto způsobem obohatíte klasickou chatu, nebo moderní novostavbu.

Ukázka dřevěné fasády Techniclic® - Iroko

Jak mít krásný dům a ještě ušetřit?

Dřevěné fasády mají kromě přirozeně příjemného vzhledu ještě další výhody. Mezi ně patří zejména dlouhá životnost a zajímavé izolační vlastnosti. Toto řešení tedy současně potěší vaše oko i peněženku. Můžete se také začít těšit na nižší účet za topení! Důkazem letité kvality dřevěných fasád je jejich oblíbenost ve Skandinávii. Zdejší domy musí každoročně čelit drsným přírodním podmínkám, avšak na velmi oblíbeném prknovém obložení to příliš vidět není.

Ukázka dřevěné fasády Techniclic® - Iroko

Moderní architektura dává přednost dřevu

Schválně si ve vašem okolí všimněte nových či rekonstruovaných domů. Jejich přitažlivý vzhled mají určitě na svědomí také dřevěné prvky. Díky pestrému vějíři vzhledů a designů se dřevo v současném stavitelství těší stoupající oblibě. Mnoho architektů sází na tradiční evropské dřeviny, jako je např. borovice severská, jasan evropský či topol. Kromě nich máte ale k dispozici i exotické stromy iroko, původem z tropických oblastí, jejichž dřevo je ideálním doplňkem moderních staveb. O spolehlivé a zároveň diskrétně skryté přichycení fasády k domu se postará inovativní skrytý systém uchycení Techniclic®.

Ukázka dřevěné fasády Techniclic® - Iroko

Atraktivní design nebo přirozený vzhled?

Málokterý materiál vám umožní tak flexibilní výběr v otázce finálního vzhledu. Pomocí různobarevných nátěrů a lazur snadno dotáhnete celkového vyznění domu k dokonalosti. Ale nebudete zklamaní, ani pokud dřevu ponecháte jeho přirozený vzhled. Sluneční záření postupem času kreativně zamíchá s barevnými odstíny vaší fasády. Z těchto nečekaných proměn se navíc můžete těšit zcela bez obav. Jde o přirozenou reakci, která však nemění ani kvalitu, ani výdrž materiálu.

Ukázka dřevěné fasády Techniclic® - Iroko

Iroko

Původ dřeviny:

Západní Afrika, Střední Afrika

Vlastnosti a vzhled:

Hledáte opravdu odolné, ale zároveň vzhledově zajímavé dřevo? Už jste ho našli! Dřevina iroko vyniká nekompromisní odolností proti povětrnostním vlivům, hmyzu i plísním. Africký původ dává tomuto materiálu neuvěřitelnou houževnatost a kvalitu. Jeho vynikající vlastnosti už přesvědčily mnoho zákazníků, kteří mu dali přednost před teakem, dubem či borovicí. V přirozeném stavu má Iroko světlehnědé nebo žlutošedé zabarvení, ale běžně se setkáme i s tmavě hnědou variantou.

Oblasti využití:

Iroko je ideálním přírodním materiálem, který využijete na:

 • Vnější konstrukce a fasádní obklady
 • Vrata, okna, dveře, rámy, podlahy, schodiště a parkety
 • Výrobu masivního nábytku a řezbářství
 • Výrobu odolných stolů pro dílny a laboratoře
 • Výrobu solidních lavic pro kostely a jiné specifické interiéry
 • Stavbu lodních koster, palub a podlah
 • Stavbu mostů a mostních podlah, stavbu vrat zdymadel
 • Konstrukci a stavbu železničních vagonů, podlahy nákladních vagonů
 • Pražce a dřevěné sloupy
 • Sudy a další nádoby pro chemický a potravinářský sektor
 • Mlékárenské máselnice
 • Nádoby pro prádelny barvírny
 • Karoserie vozů a dlažební špalíky

Iroko má velmi dobré předpoklady pro skladování. Klidně jej můžete uložit přímo na zem, a pokud tyto kmeny a řezivo zbavíte běle, vydrží zde bez ztráty na kvalitě. Jádrové dřevo má díky vysokému obsahu olejnatých pryskyřic všechny předpoklady pro to, aby odolalo vodě, plísním, škodlivému hmyzu i hnilobě. Iroko se sice nedá impregnovat, ale ani termiti, či dokonce šášeň lodní nemají velkou šanci jej poškodit. Zmíněná robustnost iroka může někdy být na překážku při zpracování. V kmenech letitých stromů se občas vytvoří tzv. „irokokameny“ neboli tvrdé usazeniny, které ničí pracovní nástroje a jsou schopny i zlomit list pily.

Ukázka dřevěné fasády Techniclic® - Iroko

Ukázka dřevěné fasády Techniclic® - Iroko