Skrytý systém uchycení Techniclic®

Patentovaný systém Techniclic® zakládá na úspěchu systému pro úchyt prken Softline® společnosti Vetedy Group. Patentován byl roku 2011 (č. PCT/EP 2012/063290) stejnou společností, přičemž přinesl celou řadu inovací. Jedná se o způsob uchycení dřevěného obkladu, jenž nevyžaduje provrtávání jednotlivých prken, což je jednou z jeho největších předností.

Klip Techniclic®

Čím je tento systém unikátní?

Dřevěná fasádní prkna jsou již dodávána s vyfrézovanými drážkami, které přesně pasují do klipů Techniclic®, jež drží prkno na fasádě. V důsledku tedy získáme fasádu, jejíž celistvost není rušena jednotlivými viditelnými vruty, což má pozitivní důsledky jak na životnost, tak i na vizuální dojem z dřevěného obložení domu. Limity tohoto systému však nekončí u fasád, nýbrž své využití najdou i jako obklady na stěny a stropy či dokonce při stavbě dřevěného plotu.

Ukázka montáže dřevěného obložení

Výhody při montáži a údržbě fasád se systémem Techniclic®

Kromě zvýšení životnosti díky absenci vrutů a zlepšení vzhledu nabízí systém Techniclic® i další výhody. Mezi ty nejhlavnější patří velmi přesná a zároveň velmi rychlá (až čtyřikrát rychlejší než u klasických systémů) montáž a zároveň i jednoduché nahrazení poškozených prken, kdy není nutno demontovat příliš velké části fasády. Opomenout bychom pak neměli ani výborné provětrání.

Ukázka montáže dřevěného obložení

Produkty Techniclic®

Na českém trhu je výhradním distributorem tohoto systému společnost Fasády&Terasy s.r.o. a v nabídce zde nalezneme klipy a držáky klipu Techniclic®. Klipy jsou dodávány ve třech rozměrech, v závislosti na šíři použitých prken, přičemž jsou vyrobeny z odolného kompozitního materiálu. Jedno balení těchto klipů pak vystačí na 10 m2 dřevěné fasády. U držáků je pak spotřeba pěti kusů na m2, přičemž jsou dodávány v balení po deseti kusech.

Je tedy zřejmé, že systém Techniclic® nejen dobře vypadá, nýbrž také značně ulehčuje práci, a to jak při montáži, tak i při případné údržbě (výměně poškozených prken).

Ukázka dřevěné fasády montované pomocí systému Techniclic®

Návod na montáž dřevěné fasády pomocí skrytého systému Techniclic®

Upevnění klipu Techniclic®

Nejprve upevníme pomocí vrutů držák klipů

Vložení klipu Techniclic®

Vložíme klip do držáku klipů

Instalace dřevěného fasádního obkladu na klip Techniclic®

Následuje instalace dřevěného fasádního obkladu na klip

Vymezení mezery mezi prkny pomocí klipu Techniclic®

Poté vymezíme mezeru mezi prkny vsunutím dalšího klipu

Zhotovení dřevěného obložení

A pokračuje dále až do zhotovení dřevěného obložení