Dřevoplastové (WPC) fasády a jejich přednosti

Dřevoplastové (WPC) fasády a jejich přednosti

WPC fasády se řadí mezi nejmodernější a nejpraktičtější řešení, jež jsou využívána na obklad fasád. WPC prkna na fasády se vyrábí z kvalitního recyklovaného plastu a přírodního dřeva, respektive jejich směsi (odtud „dřevoplastové“). Oba materiály zde mají svůj specifický účel. Dřevo zajišťuje tvrdost a pevnost směsi. Plast (zde HDPE) pak směsi dodává rozměrovou stálost, stálobarevnost a odolnost vůči povětrnostním vlivům. Tyto dřevoplastové fasády již nevyžadují žádné dodatečné ochranné nátěry, které se běžně používají pro dlouhodobé zachování barevnosti a prodloužení životnosti.

Dřevoplastové (WPC) fasády - šedá a žlutozelená

Přednosti WPC fasád

Jak již bylo zmíněno v úvodu tohoto článku, WPC fasády nabízí celou řadu výhod a skvělých vlastností. Mezi ty nejzásadnější patří stálobarevnosti a velmi nízké nároky na údržbu. Takováto fasáda je velmi dobře provětrávána, je tedy umožněna dostatečná cirkulace vzduchu a tím pádem je případná vlhkost odváděna pryč. WPC fasády jsou zároveň velmi odolné, jak vůči klimatickým podmínkám, hnilobě, mechu, hmyzu, tak i vůči dřevokazným houbám, a vyznačují se vysokou trvanlivostí. V kombinaci s kvalitní izolací se pak jejich využití projeví i na snížených nákladech na vytápění.

Kromě vlastností se mezi přednosti WPC fasád řadí i poměrně jednoduchá montáž. Ta probíhá pomocí klipů (spojek) a hotová fasáda tak není narušena žádnými viditelnými vruty. Tyto fasády mohou být instalovány jak vodorovně, tak i svisle a jsou vhodné pro využití jak u novostaveb, tak i při rekonstrukci. Opomenout bychom pak neměli ani materiál, jenž je plně recyklovatelný.

WPC fasády jsou pak skvělým řešením v případě, že potřebujete sladit exteriér vašeho domu s WPC terasou (i pokud ji teprve plánujete).

Dřevoplastové (WPC) fasády - šedá a žlutozelená

Dřevoplastové (WPC) fasády - šedá a žlutozelená

WPC fasádní obklad

Fasádní obklady z WPC se vyznačují dutým profilem (23 x 130 x 3 500 mm), čímž je dosažena nižší hmotnost, a hladký povrch bez drážkování. V dostání jsou ve čtyřech barevných variantách – červenohnědé, hnědé, šedé a žlutozelené.

WPC fasády jsou zřejmě jednou z nejlepších variant, jež je na dnešním trhu dostupná. Jedná se o řešení, které není třeba ošetřovat impregnačními nátěry a jejich barevnost a životnost je stále dlouhotrvající. Zároveň se jedná o skvělý doplněk k WPC terasám Likewood 25.

WPC fasádní obklad - šedá a žlutozelená

WPC fasádní obklad - šedá a žlutozelená