Dřevěné fasádní obklady

Dřevěné fasádní obklady, které Vám v tomto článku představujeme, jsou výjimečné tím, že se instalují pomocí nového a inovativního způsobu montáže. Jedná se o patentovaný systém uchycení Techniclic® se skrytým spojem od společnosti VETEDY. Díky použití tohoto jedinečného systému nebudou u Vaší dřevené provětrávané fasády vidět žádné vruty, které by kazily její vzhled nebo snižovaly její životnost. Díky využití systému Techniclic® spolu s fasádními obklady s přesně vyfrézovanými drážkami je instalace mnohem rychlejší, přesnější a zvládne ji i jeden člověk.

Pro výrobu dřevěných fasádních obkladů se používají výhradně vysoce odolné dřeviny, jež pocházejí především z Evropy, ale i z různých exotických koutů naší planety. Některé dřeviny, z nichž se fasádní prkna vyrábějí, mají certifikát FCS, díky němuž je zaručen ekologický původ tohoto materiálu.Dřevěné fasádní obklady od FASÁDY & TERASY s.r.o.

Z jakých dřevin se fasádní obklady vyrábějí?

Fasádní obklady se vyrábějí z různých druhů dřeva. Mezi evropské dřeviny, z nichž se obklady dělají, patří např. Topol, Jasan Evropský, Borovice Žlutá nebo Borovice Severská. Tyto dřeviny navíc procházejí tepelnou úpravou (thermowood).

Mezi exotické dřeviny, určené pro výrobu fasádních obkladů, patří např. Padouk nebo Iroko. 
Kromě druhu dřeva je navíc možné si vybrat z různých barevných odstínů.Evropský jasan (thermo)

Žlutá borovice (thermo)

Iroko

Padouk

Severská borovice (thermo)

Topol (thermo)

Žlutá borovice

Výhody dřeva

Dřevo, jakožto materiál pro výrobu fasádního obkladu má spoustu předností. Je vysoce stabilní, má moderní vzhled, nedochází k jeho trouchnivění, nepouští třísky atd. Navíc je možnost nastavit jednotlivé kusy na čelech a vybrat si z různých rozměrů dřevěných fasádních obkladů.Výhody dřeva fasádních obkladů

Rozměry dřevěných fasádních obkladů

Dřevěná prkna se dělají ve třech základních šířkách – 60 mm, 100 mm a 140 mm. U vybraných dřevin jsou ale možné pouze některé šířky (u Iroko pouze 60 mm a 100 mm, u Žluté Borovice KD jen 60 mm a u Žluté thermoborovice pouze 60 mm a 140 mm).

Pokud jde o délku prken, tak v tomto případě jsou rozměry od 1 800 mm do 2 500 mm (výjimkou je Iroko s rozměry 1 500 mm, 2 000 mm a 2 500 mm a napojovaný Topol s rozměrem pouze 2 500 mm).

Rozměry fasádních obkladů

Kolik materiálu se při výrobě spotřebuje?

Spotřeba materiálu na výrobu dřevěných fasádních obkladů je následující: u šířky 60 mm je spotřeba 15,15 bm / 1 m2 fasády, u šířky 100 mm 9,43 bm / 1 m2 fasády a konečně u šířky 140 mm6,85 bm / 1 m2 fasády. 

Hlavní výhody systému uchycení Techniclic®

Velkou předností tohoto systému je mnohem rychlejší montáž. Oproti klasické instalaci je až 4x rychlejší. Dalším významným plusem je neviditelné uchycení prken, u kterých tak nejsou vidět žádné vruty. Velmi snadná je také demontáž takto uchycených dřevěných fasádních obkladů. Prkna se při instalaci uchycují s přesností na jeden milimetr a klipy včetně jejich držáku jsou zhotoveny z kvalitního kompozitního materiálu, který zaručuje vysokou odolnost. 

Provětrávané dřevěné fasády mají navíc tu výhodu, že napomáhají k plynulému toku vzduchu.
Unikátní patentovaný systém uchycení Techniclic® je ideální pro všechny, kteří preferují rychlou a přesnou instalaci fasád a kromě krásného vzhledu nabízí i nadstandardně dlouhou životnost.

Montáž fasádních obkladů

Dřevěné fasádní obklady

Dřevěné obložení - Techniclic

Techniclic

Ukázka provětrávané dřevěné fasády

Dřevěné obložení fasády - Topol (thermo)

Dřevěné fasádní obklady - Severská borovice