Dřevěná fasáda a systém uchycení Techniclic®

Co je to dřevěná fasáda?

Dřevěné fasády jsou skvělou možností jak zlepšit venkovní vzhled stavby. Unikátnost a krása dřeva zajistí vskutku nádherný vzhled budovy, ať už se jedná o starou chatu či moderní novostavbu. Možná Vás při pomyšlení na fasádu ze dřeva napadne, že krása dřeva za náročnou údržbu materiálu, který stejně nakonec shnije, nestojí, což však vůbec není pravda, dřevěné fasády se kromě nenahraditelného vzhledu vyznačují také praktičností, dlouhou životností a dobrými izolačními vlastnostmi, není náhoda, že severské domy s prknovým obložením jsou používány již po stovky let.

Drevena - fasada - 72

Pro obklady se většinou užívá evropských dřevin, jako jsou borovice severská, jasan evropský či topol, avšak pro moderní exteriéry s ještě unikátnějším designem jsou k dostání i tropické dřeviny jako je iroko. Právě díky široké škále vzhledů jsou dřevěné fasády stále častěji vyhledávány architekty pro moderní stavby. Pakliže nestojíte o častější údržbu pomocí nátěrů či lazur, vzhled dřeva se bude působením slunečního záření přirozeně měnit. Jedná se o naprosto přirozený proces, který nesnižuje kvalitu ani trvanlivost dřeva a má vliv pouze na barvu.

Dekory fasádních prken

Evropský jasan (thermo)

Fasádní prkna Iroko

Fasádní prkna Padouk

Fasádní prkna Severská borovice (thermo)

Fasádní prkna Topol (thermo)

Fasádní prkna Žlutá borovice

Využijte unikátní skrytý systém uchycení Techniclic®

Pro rychlou, jednoduchou a přesnou instalaci Vám nabízíme inovativní způsob montáže pomocí systému uchycení Techniclic®, které se vyznačuje skrytým spojem. Tento systém uchycení od společnosti Vetedy Group poskytuje milimetrovou přesnost provedení, optimální větrání fasády a až čtyřikrát rychlejší dobu montáže než u běžného způsobu. Uchycení Techniclic® není viditelné a hladký vzhled fasády není narušován viditelnými vruty ani žádným jiným způsobem.

Techniclip

Ukázka dřevěné fasády zhotovené pomocí systému uchycení Techniclic®:

Dřevěné obložení kolem oken - Severská borovice

Dřevěné obložení fasády Padoukem Techniclic