Silikonová omítka

Silikonová omítka

Silikonové omítky se vyznačují řadou pozitivních vlastností pro vaše fasády. I proto patří v dnešní době mezi nejoblíbenější druhy omítek. Nejenom, že skvěle vypadají, ale také jsou vysoce odolné a dají se využít pro stavební činnost v exteriéru i interiéru. Silikonová omítka je ideální řešení, jak rychle a jednoduše zvýšit životnost vaší fasády.

Silikonová omítka

Využití silikonové omítky a její výhody

Vlhkost ve zdivu patří mezi největší „strašáky“ všech majitelů budov. A to nejen po estetické stránce, ale především tak stavba ztrácí své tepelně-izolační vlastnosti. Vlhkost se navíc může projevit až po několika letech, kdy už může být situace složitá. Investice do prvotřídní omítky by tak měla být samozřejmostí.

Silikonová omítka se vyznačuje vysokou voděodolností a propustností par, takže dokonale bojuje proti vlhké zdi.

Při nanášení omítky je třeba, aby byl povrch hladký. Pokud tomu tak není nebo je podklad staršího data, je nutné provést čištění a opravit všechny nalezené vady. Jestliže má vaše budova savý povrch, musíte jej také náležitě ošetřit.

Silikonová omítka ve formě pasty se nanáší v jedné tenké vrstvě, a tak vytvoří ochranný obal. Ten se vyznačuje především těmito vlastnostmi:

- Paropropustnost

- Odolnost proti vodě

- Povrch je snadno omyvatelný

- Povrch je odolný proti vnějším venkovním vlivům (počasí, hmyz, UV záření…)

- Dlouholetá odolnost bez poškození

Jako speciální aditivum se do silikonových omítek přidávají tak zvané fungicidní látky. Díky tomu je omítka odolná proti napadení houbami a plísněmi. Je však potřeba vědět, že se účinek těchto látek časem snižuje.

Cena silikonových omítek

Stavební řešení touto cestou nepatří mezi nejlevnější. Tyto omítky v sobě kombinují to nejlepší z akrylátových omítek, takže vyšší cena je vykoupena nesmírnou kvalitou. Vyšší cena by vás při pořizování neměla odradit.

Druhým možným nedostatkem je malé spektrum barev. Přestože se dají do silikonu přimíchat anorganické pigmenty, výsledná barva se nikdy nepřiblíží barvám akrylátových omítek.